Artistik İşler olarak bünyemizde bulunan Devlet Tiyatrosu sanatçıları ve personeli ile Türkiye’nin her yerinde çocuklara ve yetişkinlere yönelik tiyatro oyunları sergiliyoruz.

Daha iyi ve daha güzel bir dünyanın ancak sanatla gerçekleşebileceğini biliyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Yaptığımız her işte bu sözü referans alıyoruz. Yarının tiyatro izleyicisini oluşturmak ve çocukların düşünsel, duygusal ve sanatsal gelişimine yardımcı olmak için hazırladığımız tiyatro oyunlarıyla her yaştan çocuğa hitap ediyoruz.

Çocukların tiyatroya olan ilgi ve meraklarını sıcak tutabilmek ve devamını sağlayabilmek için her yıl yeni oyunlar sahneliyoruz. Çocuklara tiyatro yapmak zordur ve sağlam bir sanat eğitimi gerektirir. Bu nedenle tüm oyunlarımız tiyatro, yazarlık ve pedagoji eğitimi almış ekibimiz tarafından yazılır ve devlet tiyatrosu sanatçıları tarafından sahnelenir.

Kurulduğumuz günden bu yana çağdaş çizgimizle daima nitelikli tiyatro oyunları sergiliyoruz. Temel hedefimiz ise, İzmir’den başlayarak Türkiye’deki tüm çocukları tiyatroyla buluşturmak ve kaynaştırmaktır.